Hrvatska se plasirala u osminu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Selekcija Hrvatske je danas odigrala 0:0 protiv Belgije u duelu trećeg kola grupe F i na kraju zauzela drugo mjesto sa pet bodova.

Hrvati su u 15. minuti dobili penal, ali glavni sudija Taylor je nakon konsultacija sa VAR sobom pregledao snimak te zbog milimetarskog ofsajda poništio jedanaesterac.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika.

Reprezentacija Hrvatske je u prvih desetak minuta nastavka imala nekoliko dobirh šansi, ali odličan na golu Belgije je bio Courtois.

Belgija je do prednosti mogla u 60. minuti, međutim Lukaku je iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Lukaku je u zadnjih nekoliko minuta imao još dvije odlične prilike, ali je katastrofalno reagovao i nije uspio zabiti gol.

Prvo mjesto u grupi osvojio je Maroko sa sedam bodova, Hrvati su drugi sa pet, Belgija treća sa četiri, a Kanada je zadnja bez bodova.