Reprezentacija Belgije je u utakmici prvog kola grupe F Svjetskog prvenstva u fudbalu savladala Kanadu rezultatom 1:0.

Kanađani su u 11. minuti mogli doći u prednost.

Glavni sudija je nakon intervencije VAR-a dosudio penal za Kanadu, ali Courtois je odbranio udarac Daviesa sa bijele tačke.

Nekoliko minuta kasnije sudije iz Zambije su žestoko oštetile Kanadu. Naime, Hazard je vratio loptu do koje je stigao napadač Kanade koji je srušen u kaznenom prostoru. Svi su očekivali da glavni arbitar dosudi penal, ali je njegov pomoćnik je dosudio ofsajd poziciju.

Kazna za neiskorišteni jedanaesterac uslijedila je u 44. minuti kada Batshuayi postiže gol i ispostaviće se donosi trijumf Belgiji.

Kanada je u nastavku imala nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Inače, Kanada je imala 21 pokušaj prema golu, dok su Belgijanci zaprijetili samo u osam navrata.

Belgija je nakon prvog kola lider u grupi sa tri boda, Maroko i Hrvatska imaju po bod, a Kanada je bez bodova.

Selekcija Belgije u narednom kolu igra protiv Maroka, dok će Hrvatska protiv Kanade pokušati doći do prvog trijumfa na šampionatu u Kataru.