Već drugi put za redom Sejad Salihović za svoj Hoffenheim nastupio je na poziciji lijevog bočnog igrača. Danas je Hoffenheim ugostio europske šampione Bayern iz Minhena u utakmici 11. kola Bundeslige i tom prilikom izgubio sa 1:2.

Poveo je Hoffenheim preko Sulea u 34. minuti, no Bayern je golovima Mandžukića i Mullera do kraja uspio preokrenuti i u konačnici slaviti pobjedu koja ih i dalje drži na liderskoj poziciji njemačkog šampionata.

Iako je po vokaciji igrač sredine terena, Salihović se danas solidno snašao uz lijevu aut liniju, a pretežno je bio zaokupljen defanzivnim zadacima.

Mujdžin Freiburg slavio je protiv Nurnberga sa 0:3 u gostima, dok je Sead Kolašinac sa klupe gledao pobjedu Schalkea u Berlinu protiv Herthe od 0:2.

Schalke je peti sa 18 bodova, Hoffenheim osmi sa 13, a Freiburg 16. sa osam osvojenih bodova.

Hoffenheim vs Bayern 1:2 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily2