Selekcije Portugala, Slovačke i Luksemburga, koje će igrati protiv BiH u kvalifikacijama za EURO 2024, večeras su odigrale prijateljske utakmice.

Portugalci se pripremaju za nastup na Mundijalu u Kataru, a večeras su bez većih problema pobijedili Nigeriju rezultatom 4:0.

Dvostruki strijelac za Portugal bio je Bruno Fernandes u 9. i 35. minuti, Ramos je u 82. minuti zabio za 3:0, a trijumf je potvrdio Joao Mario u 84. minuti meča.

Reprezentacija Slovačke je u zanimljivom duelu odigrala 2:2 u Podgorici protiv Crne Gore.

Hancko je u 15. minuti doveo Slovake u prednost, da bi Kucka u 47. minuti udvostručio prednost.

Ipak, Savić je u 77. minuti smanjio na 1:2, a konačnih 2:2 postavlja isti igrač iz penala u 98. minuti.

Zanimljivo da je utakmicu u Podgorici sudio naš Iran Peljto. Najbolji bh. arbitar je pokazao sedam žutih te jedan crveni karton.

Luksemburg je na domaćem terenu iznenadio Mađare. Konačan rezultat glasio je 2:2.

Rodrigues je u sedmoj minuti zabio iz penala za prednost Luksemburga, a Szalai je u 25. minuti poravnao na 1:1.

Mađari su stigli do preokreta i vodstva u 67. minuti preko Nemetha, da bi Curci u 78. minuti postavio konačnih 2:2.

Podsjećanja radi, preostala dva protivnika Zmajeva u kvalifikacijama za EURO su sinoć odigrala svoje prijateljske mečeve.

Island je odigrao 0:0 protiv Litvanije, a Lihtenštajn je sa 0:2 poražen od Gibraltara.

Bosna i Hercegovina je jedna od rijekih selekcija iz Europa koja neće igrati pripremne utakmice u ovom mjesecu.