Sloboda je danas u Banovićima u prvoj utakmici 17. kola PL BiH pobijedila Sarajevo rezultatom 2:0.

Ekipa Slobode je povela u 11. minuti. Mehmedović se nakon jednog ubačaja nije najbolje snašao u petercu Sarajeva, zatim se lopta odbila do Vranješa, pa ponovo došla do Mehmedovića koji zabija za 1:0.

Ipak, Mehmedović je bio u očiglednoj ofsajd poziciji jer je Musa bio jedini fudbaler Sarajeva ispred njega, ali glavni sudija je priznao gol i Tuzlaci su imali prednost.

Sarajevo je pred sami kraj poluvremena propustilo dvije velike šanse. Prvo je Đokanović u 44. minuti pogodio stativu, a minutu kasnije golman Slobode brani zicer Čatakoviću.

Fudbaleri Sarajeva su u 81. minuti ponovo pogodili stativu, a ovaj put okvir gola zatresao je Avramovski.

Kazna je stigla u 88. minuti. Kapetanović je iskoristio slabu intervenciju Šahinovića i postavio konačnih 2:0.

Sloboda je nakon ovog trijumfa na 10. mjestu sa 16 bodova, dok Sarajevo zauzima peto mjesto sa 25 bodova.