Potencijalni bh. reprezentativac Said Hamulić (21) postigao je osmi gol u sezoni u dresu poljskog Stala.

Njegov Stal je večeras u uvodnoj utakmici 16. kola poljske lige pobijedio Zaglebie rezultatom 3:0.

Hamulić je u sudijskoj nadoknadi mogao dovesti Stal u prednost, ali bivši golman naše selekcije Jasmin Burić mu je odbranio penal.

Ipak, u 56. minuti je dosuđen novi penal za domaće, a siguran sa bijele tačke bio je Wlazlo.

Said je u 75. minuti je matirao Burića i udvostručio prednost. Konačnih 3:0 postavlja Zyra u 85. minuti duela.

Bh. napadač je sa osam golova na diobi prvog mjesta liste najboljih strijelaca u Poljskoj. Hamulić, koji je večeras igrao svih 90 minuta, dodao je i tri asistencije.

Stal je nakon ovog trijumfa na sjajnom petom mjestu sa 26 bodova, dok su Zaglebie na 14. poziciji sa 17 bodova.