Budući bh. reprezentativac Denis Huseinbašić (21) odigrao je odličnu utakmicu za njemački Koln.

Njegov tim je remizirao potiv Nice (2:2) u duelu šestog kola grupe D Konf. lige, a Denis je postigao gol i asistirao.

Gosti iz Francuske su poveli u 40. minuti preko Labordea, da bi Brahimi u 43. minuti zabio za 0:2.

Huseinbašić je u 48. minuti postigao sjajan gol i smannio na 1:2. Bio je to treći gol našeg fudbalera ove sezone u svim takmičenjima za Koln.

Igrala se 60. minuta kada je Duda poravnao rezultat na 2:2 nakon asistencije Huseinbašića.

Gol i asistenciju Denisa, koji je večeras igrao do 72. minute, pogledajte OVDJE.

Do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo, pa je Nica na kraju ovim bodom osvojila prvo mjesto u grupi sa devet bodova i plasirala se u osminu finala.

Drugo mjesto zauzeo je beogradski Partizan sa istim brojem bodove i tim našeg Siniše Saničanina (27) plasirao se u 1/16 finala Konf. lige.

Partizan je večeras odigrao 1:1 na svom terenu protiv Slovackog, a Saničann je na teren ušao u 94. minuti.

Koln je zauzeo treće mjesto sa osam bodova, dok je ekipa Slovackog posljednja sa pet bodova.