Selekcije BiH i Crne Gore večeras od 20,45 sati u Zenici igraju utakmicu petog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

Naš tim je prvi u grupi sa osam bodova i ima bod više od drugoplasirane Crne Gore.

BiH će u slučaju trijumfa osvojiti grupu, plasirati se u Ligu A, izboriti baraž za EURO te drugi šešir uoči žrijebanja kvalifikacionih grupa za EURO.

Selektor Petev za večerašnji duel odabrao je sljedećih 11 igrača:

Šehić, Dedić, Saničanin, Hadžikadunić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Hadžiahmetović, Stevanović, Demirović i Džeko.

Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Pirić, Šerbečić, Sušić, Danilović, Prevljak, Cimirot, Gojak, Duljević, Miličević, Kodro te Šarić.

Za Crnu Goru igraju: Mijatović, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović, Marušić, Janković, Šćekić, Savičević, Osmajić i Jovetić.

Meč iz Zenice direktno prenosi kanal BHT 1.

3. minuta: Prvi korner za BiH. Pjanić je ubacio, a Džekin udarac ide preko gola.

10. minuta: Demirović je zaradio žuti karton.

12. minuta: Pjanić je izveo drugi korner za BiH, ali Saničanin je napravio prekršaj u napadu.

15. minuta: Šehić u posljednji trenutak interveniše ispred Marušića.

17. minuta: Šehić brani udarac Osmajića, lopta odlazi u korner. Gosti su izveli korner, a onda je sviran prekršaj u napadu.

23. minuta: Savićević je dobio žuti karton u selekciji Crne Gore.

23. minuta: Džeko je šutirao, brani golman gostiju.

25. minuta: Treći korner za BiH. Pjanić je centrirao, ali nije bilo opasnosti.

27. minuta: Udarac Hadžiahmetovića odlazi pored gola.

28. minuta: Pjanić je dobio žuti karton i neće igrati zbog suspenzije protiv Rumunije u posljednjem kolu.

31. minuta: Demirović je zabio gol, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom dosudio ofsajd poziciju.

37. minuta: Džeko je sjajno šutirao, međutim lopta odlazi preko gola.

38. minuta: Novi pokušaj Džeke, bit će korner za BiH. Pjanić je ubacio, ali ponovo nema opasnosti za Crnogorce.

43. minuta: Hadžikadunić je šutirao nakon novog kornera za naš tim, međutim lopta ide pored gola.

45. minuta: BiH vodi sa 1:0! Demirović je pogodio nakon asistencije Džeke!

Poluvrijeme u Zenici: BiH – Crna Gora 1:0.

Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

48. minuta: Šehić je odbranio odlično, međutim svirana je ofsajd pozicija.

49. minuta: Stevanović je centrirao, ali gosti se dobro brane.

50. minuta: Udarac Džeke je izblokiran.

57. minuta: BiH je bila u opasnom napadu, na kraju lopta odlazi u korner. Pjanić je centrirao, ali gosti su izbacili loptu.

60. minuta: Crnogorci su bili u dobroj prilici, ali na svu sreću nije bilo veće opasnosti za Šehića.

65. minuta: Jovetić je šutirao preko gola Šehića.

66. minuta: Cimirot mijenja Pjanića.

69. minuta: Jovetić je šutirao iz slobodnog udarca, ali Šehić sigurno brani.

73. minuta: Dedić je centrirao, a lopta ide u korner. Prije izvođenja kornera u igru ulaze Kodro i Gojak, a izlaze Bešić i Stevanović. Nakon kornera sviran je prekršaj u napadu.

76. minuta: Demirović je šutirao, siguran na golu Mijatović.

78. minuta: Džeko je zaradio žuti karton.

79. minuta: Demirović je sjajno pronašao Kodru, ali njegov šut nije bio baš najboji. U nastavku akcije Gojak je dva puta izblokiran.

80. minuta: Hadžikadunić je dobio žuti karton.

82. minuta: Korner za Crnogorce, međutim sviran je faul u napadu i lopta pripada našoj selekciji.

85. minuta: Hakšabanović je ubacio, a Šehić sigurno hvata loptu.

87. minuta: Opasno je bilo pred našim golom, ali na kraju je Saničanin izbacio loptu iz kaznenog prostora.

88. minuta: Amar Dedić se sjajno zagradio i izborio prekršaj. Sada je dobio velike ovacije navijača na Bilinom Polju.

89. minuta: Demirovićev udarac odlazi pored gola.

89. minuta: Mateo Sušić mijenja Amara Dedića koji izlazi uz velike ovacije.

Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade u Zenici.

92. minuta: Džeko je izborio prekršaj kod korner zastavice protivničkog gola.

94. minuta: Saničanin kod nas i Marušić te Vukčević u Crnoj Gori su dobili po žuti karton.