Fudbaleri Ferencaroša pobijedili su Trabzon sa 3:2 u meču prvog kola grupe H Europa Lige.

Muhamed Bešić (30) i Eldar Ćivić (26) igrali su u startnih 11 Ferencvaroša, a njihova momčad je povela u petoj minuti preko Nguena.

Desetak minuta kasnije Ćivić je neoprezno faulirao gostujućeg igrača i dobio direktan crveni karton.

Ipak, Ferencvaroš u 29. minuti dolazi do novog gola i to zahvaljujući Traoreu.

Gosti su se vratili u meč i u 39. minuti golom Gomeza smanjili na 2:1.

Minutu prije kraja prvog poluvremena dosuđen je penal za Ferencvaroš, a siguran sa bijele tačke bio je Nguen.

Trabzon je u drugom poluvremenu uspio postići još jedan gol. Strijelac je bio Bozok u 72. minuti.

Ekipa Trabzona je u 87. minuti poravnala na 3:3, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom dosudio ofsajd poziciju te je Ferencvaroš osvojio tri boda.

Bešić je igrao do 90. minute za Ferencvaroš, a umjesto njega na teren je ušao Adnan Kovačević (28).

Amer Gojak (25) je igrao od 76. minute za pobjednički tim.

U timu Trabzona zbog povrede nije bilo bivšeg bh. reprezentativca Edina Višće (32).