Ekipa Tuzla Cityja je u susretu osmog kola Premijer lige BiH deklasirala Široki Brijeg sa 4:1.

Gosti iz Širokog su do ovog kola bili jedini neporaženi u ligi, ali su danas doživjeli pravu katastrofu.

Tuzla je povela golom Čelikovića u 22. minuti, a Karjašević je u 28. minuti udvostručio prednost.

Već u 37. minuti Tuzla je imala tri gola prednosti i to zahvaljujući golu Coulibalyja.

Momčad Širokog je u prvoj minuti sudijske nadoknade smanjila rezultat na 3:1 preko Lukića.

Konačnih 4:1 za Tuzlu postavlja danas odlični Čeliković u 81. minuti utakmice.

Tuzla je trenutno druga na tabeli sa 13 bodova iz šest odigranih susreta, dok Široki zauzima četvrtu poziciju sa dva boda manje iz sedam odigranih duela.

Fudbaleri Tuzle u narednom kolu gostuju Veležu, a Široki pred svojim navijačima dočekuje Borac.