Zrinjski nije uspio da se plasira u grupnu fazu Konferencijske lige.

Aktuelni šampion BiH je večeras u play offu Konf. lige eliminisan nakon penala od slovačkog Slovana.

Zrinjski je prije sedam dana slavio sa 1:0 u Mostaru, a večeras je Slovan pobijedio identičnim rezultatom. U produžecima su oba tima postigla još po gola, da bi nakon penala bila uspješnija ekipa Slovana i plasirala se u grupe.

U prvom poluvremenu su oba tima imala po nekoliko sjajnih prilika, ali golova nije bilo.

Slovan je do prednosti stigao u 67. minuti, a gol je zabio Ramirez.

S obzirom da do kraja regularnih 90 minuta igre nije bilo golova, uslijedili su produžeci.

Zrinjski je u 113. minuti stigao do poravnanja. Bilbija je izveo slobodnjak, golman domaćih odbio do Savića, a ovaj pogodio za 1:1.

I kada su svi očekivali kraj Ramirez je u 122. minuti makazicama matirao nemoćnog Čondrića za 2:1 i odveo meč u penale.

Šampion Slovačke je bio uspješniji nakon penala rezultatom 6:5 i prošao dalje.

Za Zrinjski su igrali:

Čondrić, Barišić, Savić, Magdić, Ćorluka, Memija, Ilinković, Janković, Ćuže, Jukić i Bilbija.

Trener Sergej Jakirović je priliku sa klupe dao Kamenaru, Malekinušiću, Seniću, Jakovljeviću, Mandiću i Maglici.

Spomenimo da je za Slovan igrao i Alen Mustafić te postigao gol iz penala.