Konyaspor je u trećem kolu turske Superlige savladao Istanbulspor sa ubjedljivih 4:0.

Nakon uvodna dva remija od po 0:0, Konyaspor je u trećem kolu ostvario prvu ovosezonsku pobjedu, a sa sigurnih 4:0 savladali su novajliju, ekipu Istanbulspora.

Konya u vodstvo dolazi u 29. minuti golom Cekicija. Na 2:0 je sa bijele tačke povisio Demir. Treći gol za Konyaspor postiže domaći igrač Yesil, a konačnih 4:0 sa penala postavlja Guilherme.

Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su odigrali cijeli meč, dok je Amar Rahmanović u igru ušao u 65. minuti.

Golman reprezentacije BiH dobio je najvišu ocjenu na terenu. Portal SofaScore Šehića je ocijenio sa 8.2 jer je sam pet odbrana sačuvao mrežu netaknutom.

Hadžiahmetović je ponovo jako dobar, a dobio je ocjenu 7.3. Rahmanović je ocijenjen sa 6.7.

Konyaspor nakon tri kola ima pet bodova i još uvijek su bez primljenog gola.