Ekipa Zrinjskog je večeras u Mostaru u prvoj utakmici play offa za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige pobijedila slovački Slovan sa 1:0.

Zrinjski je od samog starta bio mnogo bolji, dominirao, a u prvom poluvremenu izabranici Sergeja Jakirovića su propustili nekoliko odličnih šansi.

Aktuelni šampion BiH je i u drugom poluvremenu nastavio u istom ritmu.

Igrala se 57. minuta kada je golman gostiju odbranio šut Jukića, a u nastavku akcije udarac Bilbije odlazi preko gola.

Tičinović je u 63. minuti pogodio prečku.

Zrinjski je posljednjih 20-ak minuta imao igrača više nakon što je isključen Barseghyan, a trenutak odluke dogodio se u 90. minuti.

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Nemanja Bilbija u 89. minuti.

Za Zrinjski su igrali:

Čondrić; Ćorluka, Magdić, Barišić, Tičinović; Savić, Ilinković, Kamenar, Ćuže, Jukić i Bilbija.

Priliku su dobili Sučić, Mandić, Memija, Sabljić i Malekinušić.

Od 65. minute za momčad Slovana igrao je i bh. fudbaler Alen Mustafić.

Revanš meč igra se narednog četvrtka u Slovačkoj, a Zrinjski je potreban bar neriješen rezultat za historijski plasman u grupnu fazu.