Željezničar je večeras na Grbavici u okviru petog kola Premijer lige BiH savladao Tuzla City sa 4:2.

Golova u večerašnjem susretu nije bilo sve do 39. minute, a onda je Štilić iz penala pogodio za prednost Želje.

Gasal je u 48. minuti udvostručio vodstvo, a isti igrač pet minuta kasnije ponovo trese mrežu gostiju.

Igrala se 60. minuta kada je Santos iz penala postigao četvrti gol za Željezničar.

Gosti su do kraja smanjili rezultat na 4:2 preko golovima Smajlagića iz 76. te Veselinovića iz 82. minute.

Zanimljivo da je Tuzla prije nekoliko dana u zaostalom duelu prvog kola deklasirala Sarajevo sa čak 5:1, ali će izabranici Dragana Jovića što prije pokušati da zaborave večerašnji meč na Grbavici.

Željezničaru je ovo bila druga pobjeda u sezoni i trenutno je treći na tabeli sa osam bodova.

Tuzla je petoplasirana sa četiri osvojena boda.