Mostarski Zrinjski plasirao se u play off Konferencijske lige i tako ostvario najveći uspjeh u klupskoj historiji u europskim takmičenjima.

Zrinjski je danas u revanš meču trećeg pretkola kvalifikacija za Konf. ligu odigrao 1:1 u gostima protiv Tobola u Kazahstanu, ali je prošao dalje zahvajujući trijumfu od 1:0 iz prvog duela.

Aktuelni šampion BiH je u današnjem susretu prvi stigao do vodstva.

Igrala se 39. minuta kada će Ćuže pogodio za prednost Zrinjskog.

Tobol je poravnao u 53. minuti, a strijelac gola bio je Deble.

Domaći su u narednih 20-ak minuta imali nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

U 81. minuti golman Tobola je dobio direktan crveni karton nakon što je rukom intervenisao van svog kaznenog prostora ispred Nemanje Bilbije.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, pa je Zrinjski osigurao nastup u narednoj fazi.

Mostarski tim će u play offu igrati protiv poraženog iz dvoboja Olympiakos – Slovan Bratislava.

Prva utakmica između Olympiakosa i Slovana okončana je rezultatom 1:1, a večerašnji revanš igra se u Slovačkoj.