Protekla tri dana širom Europe su se igrale utakmice drugog pretkola kvalifikacija za plasman u Ligu Šampiona i Konf. ligu.

Ukupno je 19 bh. fudbalera igralo za svoje ekipe, a u nastavku vam donosimo pregled nastupa naših igrača u spomenuta dva takmičenja (u obzir nisu uzeti bh. fudbaleri koji igraju za Zrinjski, Velež i Tuzlu).

Kvalifikacije za Ligu Šampiona:

Luka Juričić (Dudelange – Pyunik 1:4) – igrao od 46. minute + DVA GOLA, Pyunik prošao dalje

Eldar Ćivić (Slovan – Ferencvaroš 1:4) – 90 minuta igre + asistencija, Ferencvaroš prošao dalje

Luka Menalo (Shkupi – Dinamo Zagreb 0:1) – igrao od 46. minute + asistencija, Dinamo prošao dalje

Kenan Pirić (AEK Larnaca – Midtylland 1:1) – 120 minuta igre, AEK ispao nakon penala

Hrvoje Miličević (AEK Larnaca – Midtylland 1:1) – 120 minuta igre, AEK ispao nakon penala

Stjepan Radeljić (Sheriff – Maribor 1:0) – 90 minuta igre, Sheriff prošao dalje

Amer Gojak (Shkupi – Dinamo Zagreb 0:1) – igrao od 95. minute, Dinamo prošao dalje

Dennis Hadžikadunić (Malmo – Žalgirisa 0:1) – rezerva, Malmo ispao

Adnan Kovačević (Slovan – Ferencvaroš 1:4) – rezerva, Ferencvaroš prošao dalje

Stjepan Lončar (Slovan – Ferencvaroš 1:4) – rezerva, Ferencvaroš prošao dalje

Alen Mustafić (Slovan – Ferencvaroš 1:4) – rezerva, Slovan ispao

Kvalifikacije za Konf. ligu:

Amar Rahmanović (Konya – BATE 2:0) – igrao do 60. minute + GOL, Konya prošla dalje

Mario Kvesić (Olimpija – Sepsi 3:1) – igrao do 118. minute + GOL, Olimpija ispala nakon penala

Jasmin Mešanović (Kisvarda – Kairat 1:0) – igrao do 72. minute + GOL, Kisvarda prošla dalje

Amir Hadžiahmetović (Konya – BATE 2:0) – igrao do 46. minute + asistencija, Konya prošla dalje

Amar Beganović (Mura – St. Patricks 0:1) – 120 minuta igre, Mura ispala nakon penala

Ibrahim Šehić (Konya – BATE 2:0) – branio svih 90 minuta, Konya prošla dalje

Vladan Kovačević (Astana – Rakow 0:1) – branio svih 90 minuta, Rakow prošao dalje

Hidajet Hankić (APOEL – Botev 2:0) – branio svih 90 minuta, Botev ispao

Stefan Kovač (Čukarički – Racing 4:0) – 90 minuta igre, Čukarički prošao dalje

Elvir Koljić (Craiova – Vllaznia 3:0) – igrao do 65. minute, Craiova prošla dalje

Kenan Kodro (Gabala – Fehervar 2:1) – igrao od 63. minute, Fehervar prošao dalje

Almedin Ziljkić (Olimpija – Sepsi 3:1) – igrao od 86. minute, Olimpija ispala nakon penala

Mateo Sušić (APOEL – Botev 2:0) – rezerva, APOEL prošao dalje

Mario Vrančić (Djurgarden – Rijeka 2:0) – rezerva, Rijeka ispala

Martin Zlomislić (Djurgarden – Rijeka 2:0) – rezerva, Rijeka ispala

Almir Aganspahić (Čukarički – Racing 4:0) – rezerva, Čukarički prošao dalje

Daniel Graovac (Inter Esclades – Cluj 1:1) – rezerva, Cluj prošao dalje

Adrian Leon Barišić (Osijek – Kyzylzhar 0:2) – rezerva, Osijek ispao