Danski Midtjylland i kiparski AEK iz Larnace odigrali su večeras 1:1 u prvom duelu drugog pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Kenan Pirić (28) debitovao je na golu AEK-a iz Larnace i zanimljivo da je asistirao za jedini gol svoje ekipe. Drugi bh. reprezentativac Hrvoje Miličević (29) odigrao cijeli meč za kiparski tim.

Midtjylland je dominirao u večerašnjem susretu, ali fudbaleri danskog vicešampiona nisu u prvom poluvremenu uspjeli pronaći put do mreže Pirića.

Domaći su u nastavku ponovo stvarali šanse, a u 81. minuti AEK dolazi do iznenađujuće prednosti golom Gyurcsoa nakon asistencije Pirića.

Ipak, tri minute kasnije Sviatchenko matira našeg golmana i postavlja konačnih 1:1.

Kenan je u sudijskoj nadoknadi zaradio žuti karton zbog odugovlačenja, a javnu opomenu u drugom poluvremenu zaradio je Hrvoje Miličević.

Revanš susret igra se 26. jula na Kipru. Pobjednik ovog duela u trećem pretkolu igra protiv Benfice.