Dinamo je večeras u meču prvog kola HNL-a pobijedio Lokomotivu rezultatom 3:2, a junak je bio naš Luka Menalo (25).

Menalo, koji je na teren ušao u 77. minuti, postigao je gol u 91. minuti i donio trijumf Dinamu na startu nove sezone.

Utakmica je počela katastrofalno za Dinamo. Ekipa Lokomotive je već nakon 22 minute igre imala dva gola prednosti.

Prvo je Kulenović u četvrtoj minuti zabio za 0:1, da bi Ibrahim u 22. minuti pogodio za 0:2.

Ipak, Drmić je u 25. minuti smanjio rezultat, a onda je devet minuta kasnije poravnao na 2:2.

Dinamo je u nastavku dominirao, stvarao šanse, a golman Lokomotive je u 84. minuti sjajno zaustavio pokušaj Menala.

Luka je, kako smo spomenuli, u sudijskoj nadoknadi postigao gol za trijumf svoje momčadi.

Drugi bh. reprezentativac Amer Gojak (25) večeras nije bio u konkurenciji u timu Dinama.