Banjalučki Borac je neočekivano ispao iz prvog pretkola kvalifikacija za Konf. ligu.

Borac je u prvom duelu prije sedam dana slavio protiv ekipe B36 sa 2:0, ali je večeras poražen rezultatom 1:3 i ispao je nakon izvođenja penala.

Domaći su poveli u 35. minuti golom Egilssona, ali minutu prije kraja prvog poluvremena Jacobsen je morao van igre zbog dva žuta kartona i B36 je ostao sa igračem manje.

Ipak, Gajić je u 53. minuti skrivio penal, zaradio isključenje, a Egilsson je zabio novi gol i udvostručio prednost.

Večeras sjajni Egilsson je u 66. minuti postigao treći gol i to ponovo iz penala.

Borac je uspio smanjiti na 3:1 preko Tatara u 75. minuti i izboriti produžetke.

U produžecima nije bilo golova, pa su uslijedili penali u kojima je bila uspješnija momčad B36 sa 7:6 i plasirala se dalje.