Fudbaleri Salzburga su u prijateljskom susretu pobijedili grčki Olympiakos rezultatom 3:1.

Naš reprezentativac Amar Dedić (19) igrao je od 60. minute za Salzburg na poziciji desnog beka i pružio prilično dobru partiju.

Dedić je proteklu sezonu odigrao sjajno na posudbi u Wolfsbergeru, a u narednoj sezoni će najvjerovatnije igrati za svoj matični klub Salzburg.

Portal Reprezentacija.ba je nedavno Amara izabrao među tri najbolja U21 fudbalera BiH za prošlu sezonu.

Reprezentacija.ba: Edin Džeko najbolji bh. fudbaler u sezoni 2021/22, Bilbija najbolji u PL BiH, izabrana i tri najbolja U21 bh. fudbalera

Olympiakos je u današnjem duelu poveo golom El Arabija u 14. minuti, ali Šimić u 22. minuti zabija za 1:1.

Kameri je u 41. minuti postigao novi gol za Salzburg i aktuelni šampion Austrije je na poluvremenu imao prednost.

Salzburg je u 74. minuti mogao zabiti novi gol. Dedić je asistirao Fernandu, a golman Olympiakosa brani udarac Brazilca.

Ipak, šest minuta kasnije Fernando trese mrežu grčkog tima i postavlja konačnih 3:1.