Selekcije BiH i Finske večeras su u Zenici odigrale utakmicu četvrtog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija, a naš tim je slavio sa 3:2 i ostao na prvom mjestu u grupi.

BiH je odigrala borbeno, ostavila srce na terenu i zasluženo stigla do tri boda.

Susret je sjajno počeo za našu reprezentaciju.

Igrala se peta minuta kada je dosuđen penal za BiH, a siguran sa bijele tačke bio je Pjanić.

Ipak, Finci su pet minuta kasnije poravnali preko Pukkija, da bi Kallman u 18. minuti matirao Šehića i gosti su prekokrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa 1:2.

Edin Džeko je u 29. minuti zabio za 2:2, ali pomoćni sudija je svirao ofsajd. Ipak, nakon konsultacija sa VAR sobom glavni sudija iz Bugarske je priznao gol i na semaforu u Zenici je pisalo 2:2 nakon pola sata igre.

Poluvrijeme je okončano rezultatom 2:2, a Finci su u 56. minuti imali veliku šansu.

Pukki je nakon greške naše odbrane izašao sam pred Šehića, ali je srećom šutira pored gola.

Kazna je stigla dvije minute kasnije. Odličnu akciju našeg tima završio je Džeko sjajnim golom za novu prednost BiH od 3:2.

Gosti su u 64. minuti mogli izjednačiti, ali Nisanen je iz odlične pozicije šutirao pored gola Šehića.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je BiH ostvarila drugu pobjedu u grupi i trenutno je lider sa osam bodova.

Za BiH su igrali:

Šehić, Stevanović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Menalo, Prcić, Pjanić, Krunić, Duljević i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Hadžiahmetović, Miličević, Ćivić, Kovačević i Gojak.

Finska je nastupila u sastavu:

Hradecky, Jensen, Tehno, Kallman, Pukki, Schuler, Ligman, Vaisanen, Nissila, Soisalo i Niskanen.

Posljednja dva kola igraju se u septembru. Bit će prvo na svom terenu 23. septembra ugostiti Crnogorce, a onda 26. septembra igra u gostima protiv Rumunije.

BiH će u slučaju pobjede nad Crnom Gorom osigurati prvo mjesto, plasman u Ligu A i baraž za EURO 2024.