Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici u meču drugog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija pobijedila Rumuniju rezultatom 1:0.

Pobjedonosni gol za BiH zabio je Smail Prevljak.

Naš tim je na samom startu bio bolji, ali nije stvorio nijednu izglednu šansu.

Gosti su u 19. minuti imali veliku priliku za vodstvo. Stevanović je pogriješio, Puskas je izašao sam ispred Šehića, zaobišao ga, ali njegov udarac je sa gol linije izbacio Ahmedhodžić.

Do kraja prvog poluvremena Rumuni su imali još dvije sjajne šanse.

U istom napadu su pokušali Puskas i Maxim, međutim promjene rezultata nije bilo.

Jedini udarac u okvir gola BiH je uputila u 43. minuti kada je Džekin šut odbranio golman Nita.

Igrala se 66. minuta kada je Ahmedhodžić postigao gol, ali glavni sudija je svirao prekršaj našeg defanzivca nad golmanom Rumuna i ostalo je 0:0.

Ipak, dvije minute kasnije Duljević je ubacio loptu u petarac gostiju, a najbolje se snašao Smail Prevljak i zabio za 1:0.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa je BiH stigla do prve pobjede u Ligi Nacija.

Naš tim sada ima četiri boda nakon dva odigrana kola i na drugom je mjestu u grupi.

Za BiH su igrali Šehić, Sušić, Ahmedhodžić, Saničanin, Ćivić , Cimirot, Prcić, Gojak, Stevanović, Duljević i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Pjanić, Hadžiahmetović, Prevljak, Kolašinac i Bešić.

Za Rumune su igrali Nita, Manea, Rus, Chiriches, Burca, Camora, M. Marin, Cicaldau,R. Marin, Maxim i Puscas.

BiH naredni meč igra 11. juna u gostima protiv Crne Gore, dok će isti dan Rumuni na svom terenu odmjeriti snage sa Fincima.