U21 selekcija Republike Irske večeras je u Dablinu u susretu grupe F kvalifikacija za EURO pobijedila BiH rezultatom 3:0.

Bila je ovo posljednja utakmica za naš tim u kvalifikacijama, a selektor Starčević je od prve minute priliku dao mlađim igračima poput Muharemovića, Sučića i Kahvića koji bi u narednom ciklusu trebali biti nosioci igre U21 BiH.

Domaći su nakon prvog poluvremena vodili sa 1:0, a gol je zabio Smalbone u 16. minuti.

Odubeko je u 63. minuti pogodio za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Smalbone u 83. minuti utakmice.

Za BiH su igrali: Damjanović, Dejanović, Muharemović, Marjanović, Nikić, Sučić, Savić, Bašić, Osmić, Kahvić i Memić.

Priliku u nastavku su dobili Lukić, Popara i Mešinović.

U21 BiH je na kraju zauzela četvrto mjesto u grupi F sa 11 bodova.

Selekcija R. Irske je trenutno treća sa 16 bodova, a do kraja kvalifikacija odigrat će još dvije utakmice.