Selekcija Ukrajine plasirala se u finale baraža za SP 2022 nakon što je večeras u polufinalnom duelu pobijedila u gostima Škotsku sa 3:1.

Ova utakmia se prvobitno trebala igrati u martu ove godine, ali je odgođena zbog ruske invazije na Ukrajinu.

Ukrajinci su nakon prvog poluvremena imali prednost od jednog gola u večerašnjem duelu.

Igrala se 33. minuta kada je Yarmolenko zabio sjajan gol.

Već na samom startu drugog poluvremena Yaremchuk u 49. minuti zabija novi gol za Ukrajine.

Škoti su smanjili na 1:2 u 79. minuti preko McGregora, ali Dovbyk u 95. minuti postiže treći gol za Ukrajinu i potvrđuje trijumf svoje selekcije.

Ukrajina će u nedjelju 5. juna u Cardiffu igrati finale baraž za SP protiv Velsa.

Pobjednik te utakmice plasirat će se na Mundijal u Katar.

Podsjetimo, Ukrajinci su u kvalifikacijama za SP igrali u našoj grupi, osvojili drugo mjesto i plasirali se u baraž.