Real Madrid je po 14. put u svojoj historiji osvojio Ligu Šampiona.

Momčad Reala je u večeras u finalu u Parizu rezultatom 1:0 pobijedila Liverpool.

Liveprool je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, imao nekoliko sjajnih prilika, ali je na golu Reala briljirao Courtois.

Ekipa Reala je pred sami kraj prvog poluvremena zabila gol preko Benzeme, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom poništio gol zbog ofsajda.

Real je do pobjede i trofeja stigao u 59. minuti, a strijelac gola bio je Vinicius.

U nastavku meča Liverpool je imao tri sjajne šanse, međutim večeras fantastični Courtois je odlično zaustavio dva pokušaja Salaha i jedan Jote.

Zanimljivo da je Real na kraju imao samo jedan šut u okvir gola, ali i to je izabranicima Carla Ancelottija bilo dovoljno da osvoje trofej.