Danas je odigrano svih osam utakmica pretposljednjeg kola Prve lige Federacije BiH.

Vodeći Igman iz Konjica je pobijedio u gostima Mladost u Doboju kod Kaknja sa 2:1 i stigao na korak do plasmana u Premijer ligu BiH.

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 1:1, da bi Igman golom u 90. minuti stigao do velike pobjede.

Igman kolo prije kraja ima 65 bodova, dok dva boda manje ima drugoplasirani GOŠK.

Ekipa GOŠK-a je u Gabeli u fantastičnom duelu rezultatom 4:3 pobijedila Budućnost iz Banovića.

Fudbaleri Igmana u zadnjem kolu (5. juni) dočekuju Goražde i u slučaju remija izborit će plasman u Premijer ligu BiH.

S druge strane, GOŠK gostuje ekipi Simm Bau i prvo mjesto može osvojiti samo ako pobjedi te Igman izgubi od Goražda.