Miralem Pjanić (32) objavio je na društvenim mrežama fotografiju lijekova, te time izazvao buru komentara u Turskoj.

S obzirom da nije igrao ni dvije prethodne utakmice, navijači Bešiktaša razvili su mnoge “teorije zavjera” o tome šta se dešava sa našim fudbalerom koji od povrede u februaru ima manju minutažu.

Klub je na kraju reagovao te objasnio kako Pjanić ima upalu disajnih puteva, te da zato nije putovao na gostovanje protiv Goztepea u kojem je Bešiktaš slavio sa 0:2.

Pjanić je za Bešiktaš ove sezone odigrao 26 utakmica, uz četiri asistencije. Kada je igrao na terenu je provodio u prosjeku 70 minuta.

Igrao je redovno do početka februara kada je zbog povrede propustio pet utakmica u ligi, nakon čega se postepeno vraćao sa manjom minutažom.

Priliku za posljednje minute u sezoni u dresu Bešiktaša Pjanić će imati u nedjelju kada dočekuju Konyaspor.

Nakon što su prošle godine bili šampioni, Bešiktaš je ove sezone šesti i bez šanse da izađe u europska takmičenja.

Pjaniću na kraju sezone ističe posudba iz Barcelone, te se kako je najavio vraća na Nou Camp.