Fudbaleri Kayserija su nakon velikog preokreta pobijedili Trabzon našeg Edina Višće (32) sa 4:2 i plasirali se u finale Kupa Turske.

Trabzon je u prvom duelu slavio sa 1:0 na svom terenu, ali je večeras u šokantnom finišu ostao bez finala.

Edin Višća je odigrao cijelu utakmicu, a Nwakaeme iz penala zabija gol u trećoj minuti i dovodi njegovu momčad u prednost.

Domaći su poravnali preko Bassana u 48. minuti, da bi desetak minuta kasnije Hosseini pogodio i donio prednost Kayseriju.

Bakasetas je u 82. minuti matirao golmana domaćih i izjednačio na 2:2 i činilo se da će Trabzon otići u finale.

Ipak, Thiam u 91. minuti iz penala zabija za 3:2, a u 96. minuti Bassan drugim večerašnjim golom donosi Kayseriju plasman u finale.