Dinamo je večeras u derbi meču 34. kola HNL-a razbio Osijek sa 3:0, a strijelac jednog gola bio je i naš Luka Menalo (25).

Oršić je u 34. minuti doveo Dinamo u vodstvo, da bi Osijek u 44. minuti ostao sa igračem manje jer je Cheberko mogao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Ekipa Dinama je u nastavku iskoristila brojčanu prednost i zabila još dva gola.

Prvo je Špikić u 60. minuti pogodio za 2:0, a Menalo je prelijepim golom u 81. minuti postavio konačnih 3:0.

Menalo je igrao od 70. minute za Dinamo i ovo mu je bio šesti gol ove sezone u svim takmičenjima za Dinamo.

Drugi bh. reprezentativac Amer Gojak (25) igrao je od 84. minute za pobjednički tim.

Dinamo se dva kola prije kraja nalazi na prvom mjestu sa 73 boda i ima četiri boda više od drugog Hajduka.

Fudbaleri Dinama u narednom kolu gostuju Šibeniku i u slučaju pobjede odbranit će titulu šampiona Hrvatske.