Freiburg našeg Ermedina Demirovića (23) poražen je u meču 33. kola Bundeslige od Union Berlina sa 1:4.

Demirović je igrao od 84. minute za Freibueg, a njegova ekipa je već nakon prvog poluvremena imala tri gola zaostatka.

Promel je u 11. minuti doveo goste u prednost, zatim je Trimmel u 30. minuti zabio za 0:2, a Becker u 41. minuti postiže treći gol za goste.

Freiburg je uspio smanjili na 1:3 preko Holera u 59. minuti, ali Schafer u 90. minuti postavlja konačnih 1:4.

Ekipa Freiburga je trenutno na četvrtom mjestu sa 55 bodova i ima bod više od petog Leipziga i šestog Union Berlina.

Važno je naglasiti da Leipzig svoju utakmicu 33. kola igra sutra protiv Augsburga.

Momčad Freiburga u posljednjem kolu gostuje Bayeru u Leverkusenu.

Podsjećanja radi, četiri prva tima iz Bundeslige idu direktno u grupnu fazu Lige Šampiona, peta ekipa će igrati grupnu fazu Europa Lige, dok šesti tim ide u Konf. ligu.