Marseille je u nedjelju navečer napravio sebi veliku kontrauslugu na putu ka plasmanu u Ligu Šampiona – kod kuće su izgubili od Lyona sa 0:3.

Iako su još uvijek drugoplasirani, sada im Rennes i Monaco pušu za vrat sa samo tri boda manje. Do kraja su tri kola.

Trener domaćih Jorge Sampaoli je želio osvježiti ekipu koja je dva dana ranije izgubila od Feyenoorda 3:2 u Europa Ligi.

Sead Kolašinac (28) je igrao od prve minute, a igru je napustio u 66. minuti pri rezultatu 0:1 kada trener pravi dvostruku izmjenu i vadi njega i Cengiz Undera kako bi osvježio ekipu.

Izmjene nisu najbolje prošle, pa je Marseille do kraja primio još dva gola.

Ekipa već za tri dana igra revanš polufinala Europa Lige, a u nedjelju gostuju Lorientu.

Kolašinac je u ovoj utakmici dobio drugu najnižu ocjenu, odmah nakon napadača Milika.