Hoffenheim i Freiburg su odigrali fantastičnu utakmicu u okviru 32. kola Bundeslige, a gosti su slavili rezultatom 3:4.

Naš Ermedin Demirović (23) igrao je od 71. minute za Freiburg, a njegov tim je poveo golom Sallaija u 23. minuti.

Devet minuta kasnije Kramarić zabija za 1:1 i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Hoffenheim je poveo u 49. minuti golom Stillera, ali minutu kasnije Guntner pogađa za 2:2.

Igrala se 70. minuta kada je Holer postigao treći gol za Freiburg, da bi Yeong u 73. minuti matirao golmana Hoffenheima za 2:4.

Konačnih 3:4 postavlja Rudy u 84. minuti meča.

Freiburg je u ovom trenutku na fantastičnom četvrtom mjestu sa 55 bodova, a isti broj bodova ima i trećeplasirani Bayer.

Petoplasirani Leipzig ima 54 boda, ali treba naglasiti da Bayer i Leipzig svoje utakmice ovog kola igraju u ponedjeljak.

Četiri prva tima iz Bundeslige igrat će grupnu fazu Lige Šampiona.