U okviru posljednje utakmice 27. kola Premijer lige BiH Velež je na svom terenu savladao Posušje sa 5:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga uslijedili su ataci Veleža koji su urodili plodom.

Prvo je Nemanja Anđušić u 23. minuti doveo svoj tim u vodstvo. Isti igrač samo pet minuta poslije postiže drugi gol.

Na 3:0 povisio je Đani Salčin u 39. minuti, a konačan rezultat prvog dijela 3:1 postavlja Pavković u 45. minuti.

Drugo poluvrijeme domaći otvaraju na najbolji način. Salčin je asistirao Alenu Dejanoviću za sigurnih 4:1.

Velež je do kraja stigao i do petog pogotka. Ćosić je sjajno proigrao Dženana Zajmovića koji lucidno pogađa mrežu Posušja.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minuti. Posušje je stiglo do drugog gola, a strijelac je bio Barišić.

Velež je stigao do 10 pobjede u sezoni i do 34. boda, te je izborio šestu poziciju. Posušje je ostalo na devetom mjestu sa 25 osvojenih bodova.

U narednom kolu Rođeni gostuju Leotaru, dok Posušje ide Radniku u Bijeljinu.