Jusuf Gazibegović (22) i Amar Dedić (19) odigrali su nove utakmice u austrijskoj Bundesligi.

Gazibegović je igrao svih 90 minuta u remiju bečkog Rapida i njegovog Šturma (1:1).

Sarkaria je iz penala u 75. minuti doveo Šturm u prednost, ali Knasmullner u 89. minuti pogađa i donosi bod Rapidu.

Jusuf je ove sezone odigrao 34 utakmice za momčad Šturma u svim takmičenjima.

Njegova ekipa je trenutno druga na tabeli i izvjesno je da će izboriti plasman u kvalifikacije za Ligu Šampiona.

Drugi bh. reprezentativac Amar Dedić proveo je svih 90 minuta na terenu u trijumfu Wolfsberger u gostima protiv Austrije Klagenfurt sa 3:2.

Amar je ove sezone nastupio u 32 susreta u svim takmičenjima te uspio zabiti tri gola.

Cijeli susret za Wolfsberger odigrao je i potencijalni bh. reprezentativac Adis Jašić (19) i bio asistent kod trećeg gola svoje ekipe.