FOTO/ BiH golom Edina Džeke pobijedila Luksemburg

Minimalna pobjeda BiH nad Luksemburgom

BiH golom Edina Džeke pobijedila Luksemburg

Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici u prijateljskom susretu pobijedila selekciju Luksemburga rezultatom 1:0.

Naš tim je u prvom poluvremenu imao nekoliko odličnih prilika, ali Prevljak, Nalić i Gojak nisu bili precizni.

Selektor Petev je u nastavku u igru uveo Edina Džeku, Miroslava Stevanovića i Luku Menala, a upravo je Džeko donio pobjedu BiH.

Igrala se 86. minuta kada je Edin Džeko zabio za trijumf našeg tima.

BiH je tako nakon četiri vezana poraza konačno stigla do pobjede.

Za BiH su igrali Vasilj, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Dedić, Gazibegović, Danilović, Nalić, Gojak, Prevljak i Demirović.

Priliku u nastavku su dobili Stevanović, Miličević, Ćivić, Džeko, Menalo i Saničanin.

BiH narednu utakmicu igra 4. juna protiv Finske u okviru Lige Nacija.

29.03.2022. 23:02

Eno pakšu pobjegao da neda intervju nebi li izbjegao pitanje o otkazu !

29.03.2022. 22:39

Moglo je biti bolje. Prvo poluvrijeme trebali smo dati najmanje 2 gola. Bitno je da udzemo u ligi nacija sa pobjedom da imamo motivaciju da nastivimo ovaj niz.

Akrap Boziji
29.03.2022. 22:41

Koji smo mi jad,i najgore sto je bosancima postslo svejedno,ravnodušno gledaju kako se razvaljuje i repka .

Anonymous

Sramota da mora covjek sa 37 da udje da da go.

29.03.2022. 22:46

Vi ste ljudi bas cudni igra odlicna da smo pogodili zicere bilo bi 2, 3-0 moze uvijek bolje, ali ovo je super

Anonymous
Reply to  Zmaj od BiH
29.03.2022. 22:48

tu se slazem, al problem je sto nismo pogodili te zicere. A sredina pravi dosta problema moglo je tu puno bolje proci.

Marshal
29.03.2022. 22:49

@ zmaj Jest i da je babi m uda bila bi djed.

Hadzija
29.03.2022. 22:51

Da nisi gledo nešto drugo ?

Amateri trce pocasni krug
29.03.2022. 23:16

“Igra odlicna” koju si ti utakmicu gledo?

Dajdzuka
Reply to  Amateri trce pocasni krug
29.03.2022. 23:58

Drugu ligu federacije

Utvara
29.03.2022. 22:50

Šteta,ostade ovaj Vicin klaun na klupi i dalje da poziva izdiktirani sastav.

Anonimno

Što onaj reče, Dodikov.

Marshal
29.03.2022. 22:52

Sad bar znamo da smo bez Dzeke u rangu Luksemburga ako ne i losiji jer smo igrali na svom tetenu. Na tome bi se kao prvo zahvalio savezu koji je otjerao par vrhunskih igraca jer nisu bili dio menadzerskog klana u savezu.
Petev napolje ! ❤ Sergej Barbarez Asmir Begovic !

Anonymous

Licno mislim da je savez i dalje najveci problem

Patriota
29.03.2022. 22:58

Opet vezni red totalno zakazao. Možda je krajnje vrijeme da se tu pozovu malo iskusniji igrači tipa Vrančić,Prcić, neko ko zna zadržati loptu i u pravom trenutku je proslijediti napadačima…

TNT
29.03.2022. 23:42

Dzeko usao i spasio Peteva, bolje da nisi ulazio, sad kazu eto ostvarili smo pobjedu imamo vremena da se pripremimo za ligu nacija. Sto u prevodu znaci Petev ostaje tu gdje je, a nas ko sisa sto ce mo od ljeta opet sebi kose cupati i gledati ponovo katastrofalne utakmice nase repke na celu sa Petevom.Trbamo pod hitno u novog selektora. Susica ili Barbu …Petev Hvala ali ne dovoljno, Zbogom.

Medo
30.03.2022. 01:36

Smjena dok još imamo vremena inače smo nahebali protiv Finske ,opet,s ovom garniturom na čelu poraz nam je garantovan!gdje su Fanaticosi zašto šute sad?!

Anonymous
30.03.2022. 02:08

mi nismo za 3-5-2. Pogotovo kad neigra jedini igrac koji odgavara na ovu formaciju na poziciju ving beka (Kolasinac). Za ovu formaciju sve je kljucno na ko igra na te pozicije krilne, jer oni nemaju pomoc ni u odbrani ni u napadu kao sto bi sa recimo 4-4-2 ili 4-2-3-1, gdje bi bili po 2 igraca na krili. Ovako ostanu sami i u napadu i u odbrani, tako kad Stevanovic igra desno, prazno nam ostane u odbrani i sve akcije prolaze protivnicke kroz njihovu ljevu (nasu desnu) stranu. Puno nam je bolje odgovaralo 4-2-3-1, pogotovo sto sad imamo kvalitetne defanzivne… Read more »