U19 BiH je danas u susretu drugog kola grupe 2 Elitne runde kvalifikacija za EURO savladala Švedsku rezultatom 3:2.

Bila je ovo druga pobjeda za naše juniore na turniru u Francuskoj i nalaze se na korak do plasmana na historijsko prvenstvo.

Izabranicima Ivice Barbarića u posljednjem kolu protiv Francuske potreban je bod za prvo mjesto i plasman na prvenstvo (samo pobjednik grupe ide na EURO).

Švedi su, baš kao i Česi prije nekoliko dana, bili favoriti uoči utakmice protiv BiH, ali bh. juniori su ponovo pokazali veliku želju i zasluženo slavili.

Naš tim je u današnjem duelu protiv Švedske poveo u 23. minuti preko Šakote, da bi Ayari u 33. minuti zabio za 1:1.

Minutu kasnije Kahvić donosi novo vodstvo BiH, ali Vilhelmsson u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogađa za 2:2.

Ipak, uporni bh. juniori u 60. minuti dolaze do novog gola i velike pobjede, a strijelac je bio Bristrić.

Za BiH su igrali Šahinović, Jusić, Cvjetinović, Šukilović, Kapetanović, Krdžalić, Sučić, Šakota, Mehmedović, Bristrić i Kahvić.

Priliku u nastavku su dobili Smajić, Buljubašić, Ramić i Kulašin.

U drugom meču naše grupe Francuska je poražena od Češke sa 0:1.

BiH je trenutno prva u grupi sa šest bodova, Česi i Francuzi imaju po tri, dok je Švedska bez bodova.

Susreti zadnjeg kola igraju se 29. marta, a sastaju se BiH – Francuska te Češka – Švedska.

Obje utakmice na programu su od 15,00 sati.