Asmir Begović (34) branio je svih 90 minuta u važnoj pobjedi Evertona nad Newcastleom od 1:0, ali meč je obilježila bizarna situacija iz drugog poluvremena.

Igrala se 49. minuta kada je jedan navijač utrčao na teren i doslovno se zavezao za stativu Asmirovog gola.

Prekid je trajao više od pet minuta, a redari su uspjeli da “oslobode” navijača i utakmica se nastavila.

Engleski mediji navode da se radi o aktivisti za zaštitu okolišta, a koji se bori protiv uvoza nafte u Veliku Britaniju. Spomenutu situaciju sa utakmice Everton – Newcastle možete vidjeti OVDJE.

Inače, Everton do važne pobjede stigao golom Iwobija u 99. minuti utakmice.

Asmir Begović je branio cijeli susret i bio je među najboljim pojedincima na utakmici.

Begović je imao ukupno šest odbrana, a ovo mu je bio sedmi nastup ove sezone u svim takmičenjima.

Everton je nakon ovog trijumfa na 17. poziciji sa 25 bodova i ima tri boda više od Watforda, ali i dva susreta manje.