Rukometna selekcija Grčke večeras je u Halkidiju u prvom meču predbaraža za SP 2023 (igra se u Švedskoj i Poljskoj) pobijedila podmlađenu reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 24:17.

BiH je u Grčku doputovala bez povrijeđenih Terzića, Malinovića, Senjamina Burića, Perića, Pavlovića i Faljića, dok Keškić nije igrao zbog pozitivnog testa na COVID-19.

Također, Ivica Orbvan je prije nekoliko dana podnio ostavku na mjesto selektora, pa ga je na toj poziciji zamijenio Toni Čolina.

Grci su nakon prvog poluvremena imali prednost od 10:8, da bi u nastavku povećali vodstvo i stigli do ubjedljive pobjede.

Nezaustavljiv u Grčkoj je bio Mallios sa čak 13 postignutih golova, dok su se u našem timu istakli Jozinović i Građan sa po četiri gola.

Spomenimo da je golman domaćih Boukovinas imao 16 odbrana, a Benjamin Burić je u 14 navrata zaustavio pokušaje grčkih rukometaša.

Revanš meč igra se u subotu (19. mart) u tuzlanskom Mejdanu, a pobjednik ovog duela će se u baražu sastati sa Crnom Gorom.