Ekipa Tuzle plasirala se u 1/2 finale Kupa BiH nakon što je večeras poslije boljeg izvođenja penala eliminisala banjalučki Borac.

Tuzla je u prvom susretu poražena na svom terenu sa 0:1, ali je večeras u Banjoj Luci pobijedila rezultatom 2:1 i poslije jedanaesteraca prošla dalje.

Borac je poveo u 10. minuti golom Vušurovića i činilo se da će aktuelni šampion BiH nakon regularnih 90 minuta igre proći dalje.

Ipak, Mehanović u 68. minuti zabija za 1:1, da bi osam minuta kasnije Nsue postigao novi gol za preokret i vodstvo Tuzle od 1:2.

S obzirom da do kraja utakmice nije bilo golova, uslijedilo je izvođenje penala.

U izvođenju jedanaesteraca uspješnija je bila Tuzla sa 4:3, a pobjedonosni gol u zadnjoj seriji zabio je Nsue.

Inače, Nsue je u zimskom prelaznom roku stigao u Tuzlu i u prošlom kolu je postigao gol za pobjedu Tuzle na gostovanju protiv Veleža.

Radi se o igraču koji u svojoj karijeri ima preko 100 nastupa u španskoj La Ligi i engleskom Premiershipu.