Jusuf Gazibegović (22) i Amar Dedić (19) odigrali su nove utakmice u austrijskoj Bundesligi.

Gazibegović je odigrao cijeli susret u u derbiju kola 23. kola između Salzburga i njegovog Šturma.

Salzburg je slavio minimalnim rezultatom 1:0, a gol odluke zabio je Wober u 55. minuti utakmice.

Jusuf je ove sezone ukupno odigrao 28 mečeva u svim takmičenjima za Šturm i jednom asistirao.

Drugi bh. reprezentativac Amar Dedić proveo je svih 90 minuta u susretu Austrije iz Beča i njegovog Wolfsbergera.

Austria je u ovom duelu slavila sa 2:1. Djuricin i Keles su pogađali za domaće, dok je jedini gol za Wolfsberger zabio Liendl.

Inače, Dedić je odigrao 27 utakmica u svim takmičenjima u tekućoj sezoni i postigao tri gola.

Spomenimo i da su u duelu Austrije i Wolfsbergera igrala i dva potencijalna bh. reprezentativca.

Muharem Husković (19) je nastupio do 70. minute za Austriju, dok je od šeste do 62. minute za Wolsberger igrao Adis Jašić (19). Obojica trenutno igraju za omladinske selekcije Austrije, ali imaju pravo nastupa za BiH.