Košarkaška selekcija BiH večeras je u tuzlanskom Mejdanu u meču trećeg kola grupe F kvalifikacija za SP 2023 poražena od Litvanije rezultatom 77:78.

BiH je bila bolja u prvih 20 minuta igre i na poluvrijeme otišla sa prednošću od 41:36.

Ipak, Litvanci su u nastavku preokrenuli rezultat u svoj korist i u dramatičnom finišu pobijedili sa 77:78

Miralem Halilović je bio najefikasniji u BiH sa 20 poena, Džanan Musa je dodao 14, a Amar Gegić 11 koševa.

Našem timu je ovo bio prvi poraz u kvalifikacijama i trenutno je na drugom mjestu sa omjerom od dvije pobjede i jednog poraza.

S druge strane, Litvanci su prvi sa tri pobjede.

U drugom susretu naše grupa Bugarska je sa 79:70 na svom terenu dobila Češku.

BiH za tri dana gostuje Litvaniji u okviru četvrtog kola, dok će Češka na svom terenu dočekati Bugarsku.

Podsjetimo, plasman u treću (završnu) fazu kvalifikacija izborit će tri najbolje reprezentacije iz grupe.