Fudbaleri Fatih Karagumruka plasirali su se u 1/4 finale Kupa Turske nakon što su danas poslije produžetaka pobijedili Konyu rezultatom 5:4.

Regularnih 90 minuta igre okončano je sa 4:4, da bi domaći u prvom produžetki zabili pobjedonosni gol i prošli dalje.

Ervin Zukanović igrao je od 86. minute za Karagumruk, Marin Aničić je proveo na terenu svih 120 minuta Konyu, dok su Amir Hadžiahmetović i Amar Rahmanović igrali od 60. minute za gostujući tim. Ibrahim Šehić nije konkurisao za današnji susret u timu Konye.

Fatih je u današnjem susretu poveo u sedmoj minuti preko Mercana, ali Koka u 11. i 21. minuti postiže dva gola i donosi Konyi preokret i vodstvo.

Ipak, Musa je u 28. minuti poravnao na 2:2 i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Ekipa Konye je ponovo stigla do prednosti u 60. minuti golom Amiltona, da bi sedam minuta kasnije Borini pogodio za 3:3.

Borini je u 80. minuti iz penala postigao svoj drugi, a za Fatih četvrti gol, ali Cagiran u 87. minuti pogađa za 4:4 i odvodi meč u produžetke.

U 101. minuti Mor je zatresao po peti put mrežu Konye i ispostaviće se odveo Fatih Karagumruk u 1/4 finale.