Ekipa Sepsija je večeras u utakmici 23. kola rumunskog šampionata pobijedili Craiovu rezultatom 3:1.

Već u prvoj minuti Luckassen je zabio za domaće, ali Craiova je poravnala u osmoj minuti preko našeg Elvira Koljića.

Koljićev udarac je odbranio golman Sepsija, ali se lopta odbila, pogodila Elvira u ruku i završila u mrežu.

Glavni sudija je priznao gol, a rumunski mediji ovu situaciju porede sa legendarnim Diegom Maradonom, koji je 1986. godine zabio gol rukom u duelu njegove Argentine i Engleske na SP.

U nastavku večerašnjeg duela Sepsi je postigao još dva gola i stigao do trijumfa.

Prvo je Achahbar u 54. minuti zatresao mrežu Craiove za 2:1, da bi isti igrač osam minuta kasnije postavio konačnih 3:1.

Koljić je za Craiovu igrao do 67. minute, a ovo mu je bio drugi gol u zadnje dvije utakmice.

Naš napadač je ove sezone postigao četiri gola.

Craiova je trenutno peta sa 35 bodova, dok momčad Sepsija zauzima devetu poziciju sa 29 bodova.