Ogroman interes navijača, ali BiH bez podrške na Euru u Nizozemskoj

Futsal Euro do 25. se igra bez navijača


Ogroman interes navijača, ali BiH bez podrške na Euru u Nizozemskoj
Foto: NS/FS BiH

Europsko prvenstvo u futsalu počelo je jučer, a BiH svoj prvi meč igra u subotu protiv Španije. Nažalost, odlukom Nizozemske vlade neće biti dozvoljeni navijači.

Odluka Nizozemske vlade važi do 25. januara što znači da će se grupna faza definitivno igrati bez prisustva navijača. Vlada će ponovo 25. januara donijeti odluku da li će se produžiti mjere ili će se gledaoci vratiti u dvoranu.

Organizatori Eura će na tribine postaviti siluete navijača kako bi se dobio što bolji vizuelni efekat na TV prijenosima.

Jučer su odigrane dvije utakmice, Portugal je savladao Srbiju sa 4:2, a Nizozemska Ukrajinu sa 3:2. Danas su na programu dva meča, Kazakhstan – Slovenija i Italija – Finska.

TV prijenose Eura možete gledati na BHT1.

Raspored utakmica:

Grupa A: Nizozemska, Srbija, Ukrajina, Portugal

Raspored i satnica utakmica u grupi A

19. januar: Srbija – Portugal 2:4
19. januar: Nizozemska – 3:2

23. januar: Srbija – Ukrajina (14,30 sati, Amsterdam)
23. januar: Nizozemska – Portugal (17,30 sati, Amsterdam)

28. januar: Ukrajina – Portugal (20,30 sati, Groningen)
28. januar: Srbija – Nizozemska (20,30 sati, Amsterdam)

Grupa B: Kazahstan, Italija, Slovenija, Finska

Raspored i satnica utakmica u grupi B

20. januar: Kazahstan – Slovenija (17,30 sati, Groningen)
20. januar: Italija – Finska (20,30 sati, Groningen)

24. januar: Italija – Slovenija (17,30 sati, Groningen)
24. januar: Kahahstan – Finska (20,30 sati, Groningen)

28. januar: Kazahstan – Italija (17,30 sati, Groningen)
28. januar: Finska – Slovenija (17,30 sati, Amsterdam)

Grupa C: Rusija, Poljska, Slovačka, Hrvatska

Raspored i satnica utakmica u grupi C

21. januar: Rusija – Slovačka (17,30 sati, Amsterdam)
21. januar: Poljska – Hrvatska (20,30 sati, Amsterdam)

25. januar: Hrvatska – Rusija (17,30 sati, Amsterdam)
25. januar: Poljska – Slovačka (20,30 sati, Amsterdam)

29. januar: Slovačka – Hrvatska (14,30 sati, Groningen)
29. januar: Poljska – Rusija (14,30 sati, Amsterdam)

Grupa D: Gruzija, Španija, Azerbejdžan, Bosna i Hercegovina

Raspored i satnica utakmica u grupi D:

22. januar: Gruzija – Azerbejdžan (14,30 sati, Groningen)
22. januar: Španija – Bosna i Hercegovina (17,30 sati, Groningen)

26. januar: Bosna i Hercegovina – Gruzija (17,30 sati, Groningen)
26. januar: Španija – Azerbejdžan (20,30 sati, Groningen)

29. januar: Gruzija – Španija (17,30 sati, Groningen)
29. januar: Azerbejdžan – Bosna i Hercegovina (17,30 sati, Amsterdam)

(Reprezentacija.ba)

Oznake: