Rukometaši BiH su večeras u Bratislavi u susretu drugog kola grupe E Europskog prvenstva poraženi od Češke rezultatom 19:27 i ostali bez šansi za plasman u narednu fazu.

Bio je ovo drugi poraz za BiH na šampionatu, dok su Česi stigli do prve pobjede.

Naš tim je i u ovaj meč ušao desetkovan, pa selektor Obrvan zbog povreda i koronavirusa nije mogao računati na Prcea, Malinovića, Haseljića, Luku Perića, Ahmetaševića, Građana i Ovčinu.

Zanimljivo da je BiH večeras igrala bez ijednog ljevaka.

Česi su otvorili odlično susret, u nekoliko navrata imali i po šest golova prednosti, da bi nakon prvih 30 minuta igre vodili 12:9.

Naš tim je u nastavku tri puta imao šansu da priđe na samo gol zaostatka, ali Češka je na kraju stigla do sigurnog trijumfa.

U redovima Češke nezaustavljiv je bio Klima sa osam golova, a u BiH su se istakli Hamidović i Herceg sa po četiri gola.

Španija je u drugom susretu naše grupe savladala Švedsku sa 32:28 i plasirala se u narednu fazu.

BiH u posljednjem kolu u ponedjeljak od 18,00 sati igra protiv Španije, dok će Češka i Švedska u direktnom duelu odlučiti o putniku u sljedeću rundu.

Podsjetimo, plasman u narednu fazu izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe.