Everton se plasirao u 1/16 finale FA Cupa nakon što je večeras kao gost poslije produžetaka slavio sa 3:2.

Hull je već u prvoj minuti poveo. Smith je savladao našeg Asmira Begovića (34) i doveo svoju momčad u prednost.

Ipak, Gray u 21. minuti zabija za 1:1, da bi desetak minuta kasnije Gomes pogodio za potpuni preokret i vodstvo Evertona.

Domaći su uspjeli poravnati na 2:2 u 71. minuti golom Longmana i izboriti produžetke.

U devetoj minuti prvog produžetka Townsend postiže gol za Everton i ispostaviće se postavlja konačnih 3:2 za svoj tim.

Hull je u 110. minuti mogao doći do novog poravnanja, ali Begović je fantastično odbranio udarac protivničkog igra.a

Asmiru, koji je večeras branio svih 120 minuta, je ovo bio četvrti nastup ove sezone u svim takmičenjima u dresu Evertona