Dinamo i Hajduk su večeras u Zagrebu odigrali najveći hrvatski derbi, a gosti iz Splita su slavili sa 0:2.

Bio je to meč 18. kola HNL-a u kojem su Livaja i Sahiti pogađali za veliku pobjedu Hajduka.

Luka Menalo igrao je od prve minute za Dinamo, a početkom drugog poluvremena zamijenio ga je naš drugi reprezentativac Amer Gojak.

Ekipa Dinama je trenutno četvrta na tabeli sa 31 bodom iz 16 utakmica, dok je Hajduk treći sa 33 boda iz 17 odigranih susreta.

Spomenimo i da je večerašnji derbi uživo sa tribina stadiona Maksimir pratio i aktuelni trener Zrinjskog Sergej Jakirović.

Dinamo je nedavno ostao bez trenera, a upravo se Jakirović u hrvatskim medijima spominje kao jedan od kandidata za novog šefa stručnog štaba aktuelnog prvaka Hrvatske.