Roma je večeras u Rimu poražena od Intera sa 0:3 u derbiju 16. kola Serije A, a naš Edin Džeko je postigao novi gol za tim iz Milana.

Džeko je prethodnih šest sezona igrao za Romu, zabio 119 golova i večeras je prvi pu u talijanskoj ligi igrao protiv Rome.

Inter je do prednosti stigao u 15. minuti, a Calhanoglu je zabio direktno iz kornera.

Desetak minuta kasnije Edin Džeko lijevom nogom postiže lijep gol i Inter je imao vodstvo od 0:2. Dijamant iz poštovanja nije htio slaviti gol, a navijači Rome su u toku utakmice na tribinama razvili parolu na kojoj je pisalo “119 puta, hvala Edine”.

Konačnih 0:3 za goste iz Milana postavlja Dumfries u 39. minuti susreta.

Edin je večeras igrao do 76. minute za Inter. U tekućoj sezoni je zabio 11 golova, od čega osam u Seriji A, a tri u Ligi Šampiona.

Inter je nakon ove pobjede trenutno drugi na tabeli sa 37 bodova, dok je Roma peta sa 25.