Sarajevo i Velež su danas na stadionu “Asim Ferhatović Hase” odigrali derbi utakmicu 19. kola Premijer lige BiH, a gosti iz Mostara su slavili sa 0:2.

Ekipa Veleža je povela golom Anđušića u devetoj minuti, da bi osam minuta kasnije Zajmović iz penala zabio za 0:2.

U nastavku su oba tima imala nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo i Velež je sasvim zasluženo osvojio tri boda.

Sarajevo je od 84. minute igralo sa igračem manje, s obzirom da je Šabanović morao izaći iz igre zbog dva žuta kartoa.

Zanimljivo da je ovo bila prva gostujuća pobjeda Veleža protiv Sarajeva još od sezone 1987. / 1988.

Velež je zadnji put osvojio tri boda na Koševu 6. septembra 1987. godine kada je slavio sa 1:0.

Momčad Sarajeva je nakon ovog poraza treća sa 28 bodova, a Velež zauzima osmu poziciju sa sedam bodova manje.

Dodajmo i da su fudbaleri Posušja i Rudara odigrali 0:0 u drugom današnjem susretu koji je bio na programu od 13,00 sati.