Ekipe Lazija i Udinesea su večeras u spektaularnom meču 15. kola Serije A odigrali 4:4.

Gosti iz Udina su poveli golom Beta u 17. minuti i to nakon asistencije našeg Mate Jajala.

Jajalo je u večerašnjem susretu igrao do 61. minute za Udinese.

Njegova ekipa je imala dva gola prednosti u 32. minuti, a novi gol je zabio Beto.

Lazio je smanjio na 1:2 preko Immobilea u 34. minuti, ali Molina u 44. minuti postiže novi gol za Udinese.

Ipak, domaći u prvih 15 minuta drugog poluvremena pogađaju dva puta.

Prvo je Pedro u 51. minuti smanjio na 2:3, da bi Milinković-Savić u 56. minuti poravnao na 3:3.

Minutu kasnije Lazio ostaje sa igračem manje, s obzirom da je Patric morao izaći iz igre zbog dva žuta kartona.

Desetak minuta kasnije snage su bile izjednačene. Strijelac trećeg gola za Udinese Molina dobija drugi žuti karton i ranije napušta teren.

Acerbi je u 79. minuti zatresao mrežu gostiju i doveo Lazio u prednost od 4:3, međutim u 99. minuti Arslan postiže gol za konačnih 4:4.

Lazio je trenutno deveti sa 22 boda, dok je momčad Udinesea na 14. mjestu sa 16 bodova.